'Hodri meydan bu oyunu bozmak namus borcumuz'

MHP lideri Devlet Bahçeli, hükümete "Hodri meydan, bölünme yasalarını çıkartabiliyorsanız çıkartınız" dedi

Cumartesi 14.11.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 14.11.2009
ABONE OL
MECLİS'İN 89 yıllık tarihinin en talihsiz günlerinden birinin yaşandığını söyleyen MHP lideri Bahçeli, hükümete "Hodri meydan" dediği konuşmasında şu mesajları verdi:
Hükümet eliyle bölünme modellerinin getirilmesine siyasi tarihimizde ilk defa şahit olunmaktadır. Türk milleti bunu asla kabul etmez. Yıkımın muhataplarına da hak ettiği dersi verir.
Siyasi partilerin eylemleri, devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı olamaz. Buna aykırı hareket edilmesi anayasal yaptırımlar uygulanmasını gerektiren anayasa suçudur.
PKK açılımıyla yapılmak istenen, terörün silah ve şiddetle yapamadığının siyasi yollarla hayata geçirilmesidir. Yüce Meclis maalesef bugün PKK'ya teslimiyetin belgesi olan bu yıkım projesini görüşmektedir.
Çözümümüz şudur: Yurt içinde ve yurt dışındaki bütün teröristler silahları ile birlikte teslim olmalı ve tamamı Türk adaletinin vereceği hükme rıza göstermeli. Hükümet de tamamını teslim alıp adaletin önüne çıkarmalı, işsizlik, yoksulluk gibi sorunları ortadan kaldırmalı.
Herkes anasının dilini konuşup konuşmamak hususunda serbesttir. Ancak resmi dilimizin dışındaki ikinci bir dilin kamusal alanda resmiyet kazanması milletin birlik ve devamlılığını durduracaktır.
Sözde açılım projesi, bölgemizdeki su ve enerjiyi ele geçirmek, kontrol altında tutmak ve stratejik olarak rezerve etmek isteyen küresel gücün yazdığı BOP'un dayatmasıdır.
MHP millet varlığına ve milli kimliğe açık tehdit oluşturan bu siyasi sapmalara sonuna kadar karşı çıkmaya devam edecektir. Oyunun içinde, yanında veya yakınında asla yer almayacaktır. Açılım ortağınızla birlikte elele veriniz ve hodri meydan, bölünme yasalarını çıkartabiliyorsanız çıkartınız. Millet ihanet edenleri unutmaz.