Bağış: Kim ne derse desin bu süreç devam edecek

AK Parti TBMM'deki görüşmenin ardından açılımı 81 ilde anlatmaya başladı Van'a giden Devlet Bakanı Egemen Bağış: "Eksikliklerimizi tamamlamak istiyoruz" dedi

Pazar 15.11.2009
ABONE OL
DEMOKRATİK açılımla ilgili TBMM'de yapılan genel görüşmenin ardından AK Parti açılımı 81 ilde anlatmaya başladı. Bu amaçla tüm bakanlar, milletvekilleri ve genel başkan yardımcıları dün ve bugün Türkiye'nin dört bir yanına dağıldı. Ankara VİP'te başlayan açılım trafiğinde ilk yola çıkanlardan biri de Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'tı. Van'da AK Parti İl Teşkilatı'na seslenen Bağış, "Kim ne derse desin bu süreç devam edecek.Biz ülkemizde eksiklerimizi bir an önce tamamlamak istiyoruz Bu ülkede analar çocuklarına Rojin, Agop, Mücahid, Bektaşi isimlerini koyamadılar. Bu ayıplar son bulacak" dedi. Bağış, Van'ın yerel televizyonu Mercur'de çalışan bir gazetecinin Kürtçe sorduğu "Kardeş kavgası bitecek mi?" sorusunu anlamayıp, Türkçe tekrarlattıktan sonra "Elbette, buna inanıyorum. Biz partiyi bunun için kurduk" dedi.

KİM HANGİ İLDE?
Bağış Van'a giderken diğer vekillerin illeri şöyle: "Bülent Arınç Afyon, Mehdi Eker Şırnak ve Mardin, Salih Kapusuz Karaman, Ömer Çelik İzmir, Hüseyin Çelik Batman ve Diyarbakır, Zafer Çağlayan Muş ve Bitlis, Zeki Ergezen Bingöl, İdris Naim Şahin Ordu ve Giresun."