'Ben bölücü o gerici diyor'

Çarşamba 18.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 18.11.2009
ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'ye yönelik "Atatürk kalksa bunları def ederdi" sözlerine "Hz. Peygamber, Hz. Ömer kalksa ne yapardın?" karşılığını veren Baykal, grupta şu mesajları verdi:
Demokrasilerde bölücülük yok. Demokrasi ayrı, bölücülük ayrı. Başbakana ben 'bölücü' diyorum. O bana 'gerici' diyor. Benim gerici olup olmadığım tartışmasını zemin yaparak bölücülüğünü kapatamazsın.
'Değilim' de çık anlat, tartışalım. Ama o bize 'Atatürk kalksa def ederdi' diyor. Atatürk yaşamış olsaydı acaba sen oralarda olabilir miydin?
Atatürk'ü bırak da Hz. Ömer bir kalksa senin halin ne olur. Bu noktaya nasıl geldin, yetim hakkı, devlet hakkı yedin mi, yemedin mi dese
Türkiye derin bir bunalıma doğru gidiyor. Bunun altında anayasal hazımsızlık, anayasa ile temel bir uyumsuzluk var. Türkiye korku cumhuriyetine dönüştürülüyor.
Başsavcı yardımcıları tarafından dinleniyor. Bu yardımcılar kimden bu gücü alıyorlar. Dinlemeler yasal da değil, hukuki de değil. TİB kuruldu. Başkanını Başbakan atıyor, buradaki bilgiler doğrudan Başbakana veriliyor. Denetimini başbakan yapıyor. Birileri devletle hesaplaşmanın dosyalarını oluşturuyor.
Bir yerde bir yanlış var. Albay 'belge benim değil, parmak izim yok' dedi. Eldiven takarak belgeyi inceledi. Islak imza fos çıktı.
Yeni belgeler de ortaya çıkıyor. Bütün bunlar bir kişinin, bir tek polis ya da sivilin şahit olduğu, elde ettiği bazı olumsuz gidişle ilgili bir faaliyet değil. Bir karargâh faaliyetinin yürütülmekte olduğu anlaşılıyor.