Bahçeli'den DTP'lilere cevap

Salı 24.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 24.11.2009 14:05
ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir'de DTP konvoyunun taşlanmasıyla ilgili DTP'lilerin açıklamalarına "Bu çok yanlış bir yaklaşım. AKP'nin oyununa düştüklerinin farkında olsunlar. Ben Diyarbakır'a da zamanı geldiğinde nasıl gideceğimi biliyorum" karşılığını verdi.

Bahçeli, olaydan iki gün önce MHP'nin teşkilatlarına genelge gönderdiğini hatırlatarak "AKP'nin muhtemel tuzakların neler olabileceği, kimlerin alet edilmek istendiğini açıklamıştım. Bunun ilk örneği İzmir'de görülmüştür. Önceden planlanmıştır. MHP'nin yumurta atacak vakti yoktur" dedi.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın sürekli tazminat davası açtığını belirterek "Böyle yapacağı yerde Meclis'ten alabileceği bütün maaşa el koysun. Kendisine de helal olsun" dedi. Bahçeli, grup toplantısının ardından gazetecilerin İzmir'de DTP konvoyunun taşlanması ve DTP'lilerin kendilerine yönelik tepkisine ilişkin sorularını yanıtladı. DTP'lilerin sözlerini "Bu çok yanlış bir yaklaşım."diye değerlendiren Bahçeli, "AKP'nin oyununa düştüklerinin farkında olsunlar. Ben Diyarbakır'a da zamanı geldiğinde nasıl gideceğimi biliyorum."dedi. Olaylardan iki gün önce MHP teşkilatlarına genelge gönderdiğini hatırlatan Bahçeli, "AKP'nin muhtemel tuzakların neler olabileceği, kimlerin alet edilmek istendiğini açıklamıştım. Bunun ilk örneği İzmir'de görülmüştür. Önceden planlanmıştır. MHP'nin yumurta atacak vakti yoktur" dedi. Başbakan Erdoğan'ın açtığı tazminat davalarına ilişkin bir soru üzerine Bahçeli, "Sayın Başbakan sürekli üzerimizde tazminat davası açıyor. Böyle yapacağı yerde Meclis'ten alabileceği bütün maaşa el koysun. Kendisine de helal olsun" diye konuştu. Bahçeli, Öğretmenler Günü'ne ilişkin bir soru üzerine de "Bütün öğretmenlerimi unutmuyorum. İlkokuldakiler dahil hepsini hatırlıyorum. Hürmetlerimi sunuyorum. Hayatta olmayanlara da Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.