"Domuz gribi olduğuna inanmıyorum"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisinin domuz gribi aşısı olmadığını belirterek, "Domuz gribi ölümlerine inanmıyorum. Hiçbir önlemim yok. Her şey Cenabı Allah'ın takdiridir" diye konuştu.

Cumartesi 28.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 28.11.2009 16:26
ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde partililerle bayramlaştı. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın domuz gribi aşısı olmayacağını açıklamasının ardından kendisinin de olmayacağını söyledi.

Bahçeli, "Bayramlaşma töreninde yüzlerce kişi ile tokalaşıyorsunuz, domuz gribi önlemini aldınız mı?' şeklindeki soruya, "Hiçbir önlem almadım. Domuz gribinin de olduğuna inanmıyorum. Her şey Cenab-ı Allah'ın takdiridir" diye konuştu. Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kendisine küfrettiği iddiasıyla açacağı davada iddiasını kanıtlamak için dudak okutma yöntemine başvuracaklarını anlatarak şöyle devam etti:

"Sayın Başbakan, iftira yüklü yalan açıklamalar yaptı. Bu cuma günü yine konuyla ilgili bazı açıklamalar yaptı. Ancak Sayın Başbakan'ın söylediği tek kelime doğru. 'Bahçeli ve ekibi niyet okumakta kabiliyetlidir' demesi doğru. Doğru bir cümle söylemiş. Başbakan Erdoğan'ın niyetinin ne olduğu açık. Türkiye'yi 36'ya bölmesi doğru. Partisi 'Ak' olmaktan çıkmıştır. Bölen bir parti haline getirmiştir. Dudak okuma uzmanlarından bir heyet oluşturduk. Biz incelememizi yapıyoruz. Bir ceza davası ile karşılığını
vereceğiz. Başbakan'ın elimizden kaçması mümkün değil."

Bahçeli, Türkiye'nin 86. kutlu tarihinde sıkıntılı bir dönem yaşadığına dikkat çekerek, hükümetin Türkiye'yi yanlış yere götürdüğünü savundu. Bahçeli, 20 Eylül ile 27 Kasım arasında 69 günlük bir süreç yaşandığına anlatarak, "69 günde iki mübarek bayramı idrak ettik. Bu süreçte bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi kurumlar bayramlaşma mesajı yayınladı. Mesela, 'Devletin zirvesinde uyum var, bu sorun çözülmelidir' düşüncesinin ortaya atıldığı 69 günde iki bayram arası görülmektedir. Bayramlarda gelişi
güzel sözlerin hiçbir anlamı yoktur. İki bayram arasında neler söylendiyse analiz edilerek neler yapılmıştır. İki bayram arasında yıkım projesi derinleşmiştir" diye konuştu. Bahçeli, daha sonra basın mensupları ile tek tek tokalaştı.