Baykal'dan Erdoğan'a eleştiri

Salı 08.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009 16:15
ABONE OL
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 7 askerin şehit olduğu terör eyleminin ardından yurt dışı programını kesmeyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, "Böyle bir durumda eğer vicdanı, anlayışı buna izin veriyorsa devam edebilir. Takdir onundur" dedi.

CHP Genel Başkanı Baykal, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Başbakan Erdoğan'ın, Tokat'ta 7 askerin şehit olduğu terör olayının ardından yurt dışı programına devam ettiğinin hatırlatılması üzerine Baykal, "Başbakan vicdanı, anlayışı eğer izin veriyorsa elbette takdir ettiği gibi programını tanzim eder. Ama Türkiye, vatandaşlarımız devlet nerede, hukuk nerede, iktidar nerede, can güvenliği nerede diye feryat ediyor. Böyle bir manzara içinde
Cumhurbaşkanı'nın ve Sayın Başbakan'ın Türkiye'yi buraya getiren süreçle ilgili bir ciddi değerlendirme yapmalarına ihtiyaç vardır. Bir durum değerlendirmesi yapılmalı" dedi. Baykal, 'Başbakan'a bir dön çağrısı yapıyor musunuz?' sorusuna, "Takdir Başbakan'ın kendisinindir. Durum ortada. Türkiye yangın yerine dönmüş. Böyle bir durumda eğer vicdanı, anlayışı buna izin veriyorsa devam edebilir. Takdir onundur" karşılığını verdi.