Erdoğan'dan Erivan açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İslam Konferansı Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile ortak basın toplantısında soruları yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, Ermenistan'ın tavrıyla ilgili bir soru üzerine, "Ermenistan Anayasa mahkemesinin verdiği kararın gerekçesinde, temel ilke olarak asla kabul edilemeyecek bir yaklaşım tarzı olduğunu" söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Anayasa Mahkemesi'nin Türkiye ile imzalanan protokoller hakkındaki kararıyla ilgili olarak "Ermenistan, metnin üzerinde operasyona kalkıştı" dedi.
Erdoğan, "Biz bu metni hemen parlamentomuza gönderdik, herhangi bir kurumu aracı olarak sokmadık. Cümleler arasında operasyon da yapmadık. Aynen gönderdik ve biz orada samimiyet gösterdik" dedi.
"Şu anda Ermenistan, metnin üzerinde operasyon yapmaya kalkıştı. Bunun tabii düzeltilmesi lazım, bu düzeltilmedikten sonra süreç zedelenmiş olur" diye konuşan Erdoğan, "Kaldı ki Ermenistan-Azerbaycan arasındaki ilişkiyi bu işin dışında tutmak gibi bir lüksümüz de yok" dedi.
BİZE ULAŞIN