Süper Lig Panorama

Salı 15.09.2009
Son Güncelleme: Salı 15.09.2009
ABONE OL
GOL KRALLIĞI
4 GOL: Baros (G.Saray)
3 GOL: Tazemeta (Diyarbakır), Youla (Eskişehir), Güiza (F.Bahçe), Kewell (G.Saray), Kahe (G.Birliği), Isaac (Manisa), Egemen (Trabzon)
2 GOL: Ceyhun Eriş, Vassell (A.Gücü), Sercan Yıldırım, Ömer Erdoğan (Bursa), Mendoza (Diyarbakır), Mehmet Yılmaz (Eskişehir), Kazım, Semih Şentürk (F.Bahçe), Arda Turan, Nonda, Mustafa Sarp (G.Saray), Julio Cezar Da Silva, Beto (G.Antep), Mustafa Pektemek (G.Birliği), İbrahim Akın (İstanbul BŞB), Cangele, Makukula (Kayseri), Umut Bulut (Trabzon)

ASİST KRALLIĞI
7 ASİST: Arda Turan (Galatasaray)
4 ASİST: Colman (Trabzon)
3 ASİST: Ali Tandoğan (Bursaspor), Burak Yılmaz (Eskişehirspor)
2 ASİST: Adnan Güngör (Diyarbakır), Alex de Souza, Emre Belözoğlu (Fenerbahçe), Harry Kewell (Galatasaray), Burhan Eşer (Gençlerbirliği), Cangele (Kayserispor

HAFTANIN TAKIMI
Trabzon'mu yoksa Galatasaray mı? Seçerken farklı kazanan iki takım arasında kalıyor insan... Yine de Trabzonspor bu haftanın takımı... Galatasaray'ın galibiyeti sürpriz olmadı. Çok iyi bir hazırlık döneminin ardından gerçek kimliğini kaybeden bir takım geri döndü bu hafta... İstanbul BŞB'ye altı gol birden atarak sezonun en farklı galibiyetini aldı bordomavililer... Hem golcüleri geri döndü hem de son üç haftada kaybettiği sekiz puanın yaralarını sardı. Hugo Broos ile, "Yarışta tekrar varım" mesajını verdi.

MESAJ KUTUSU
Beşiktaş'a geldiğinden bu yana 61 resmi maça çıktı Rüştü Reçber... Yediği gol sayısı 60... Peki ya siyah-beyazlı kulüpteyken, Beşiktaş kaç resmi maç yaptı? Cevap 103... Bu rakam, tam "42 tane mazeretli maçı var" anlamına gelir. Sakatlıkları, cezaları vs... Farklı biten derbideki hatası ile gazetelerin başlıkları bileortak: Cimbom 'Rüştü'nü ispatladı. Son açıklaması da ilginç... "Şampiyonlar Ligi'ndeki toplar işimizi zorlaştırıyor. Topun havadaki hızı değişti" diyor Rüştü... Yine Rüştü, yine bir mazeret mi yoksa? Hakan Arıkan ne yapacak o kaleye geçmek için? Acaba ağzıyla kuş tutsa yeterli olur mu? Olmaz! Çünkü Rüştü'nün mazereti var. Yaş 36 fakat son mazereti emekliliğe...

CEZA TAHTASI
Evet ceza tahtamızda üç oyuncu var bu hafta... 5 haftada 4 sarı görerek 'kart cezalısı' durumuna düşen 3 farklı isim. Bursa'dan Ozan İpek, Manisa'dan Yiğit İncedemir ile Nizamettin Çalışkan... Manisa'nın son 3 maçı Fenerbahçe, Trabzon ve Sivas! Tabii ki bunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Hayatta zor olanı başarmak iyidir. Fakat bu kadarına da pes doğrusu!