Sıcacık 3 puan

Avni Aker'de soğuk ve yağmurlu pazarı Trabzon'un güzel futbolu ısıttı. Umut (2) ve Colman'ın (pen) golleriyle Sivas engelini kolay geçen Şenol Güneş'in öğrencileri 90 dakikada 24 şut çekti

Dakika 90'dı. Alanzinho, top çıkarmaya çalışan Sivas üçgeninin her noktasına pres yaptı 40 metrelik alanda. Avni Aker onun adıyla inlemeye başladı. Sizler dört golü ve kaçan gol pozisyonlarını izlediniz üç dakikalık özetlerde ama maçın gerçek özeti budur. Kupada bir gol atıp bir de asist yapan Brezilyalı dün de maçın kahramanıydı. Bu haliyle, Juventus'taki 25 milyon değerindeki vatandaşı Diego'yu bile sollar Alanzinho. "Erken kalkar yol alır" demiş eskiler. Yılbaşından önce takımını Antalya'da kampa alan Şenol Güneş günlerce yoğurmuş futbolcularını. Ortaya çıkansa iştah kabartan bir başlangıç tabağı! Nefis başlıyor Trabzonspor. Madeni erken keşfediyorlar. Sivas'ın sol kanadı ilk 5 dakikada düşüyor. İlk 6 dakikada hop oturup hop kalkıyor tribünler. 11'de Engin üst direğe nişanlıyor. Abluka altındaki Sivas'ın beynine kan gitmiyor. Umut yine kaçırarak ısınıyor oyuna ama Trabzonlu'nun gönlündeki kredisi büyük. 21'de Engin, Alanzinho'ya; o da rakibin altı pasının kör noktasındaki Umut'a. Son vuruşu değil hazırlanışı mükemmel bir gol: 1-0. Selçuk ile tandemin önüne set çeken Trabzon basmadık yer bırakmayan Alanzinho ve Serkan ile ilk 30'da "3 puan bizimdir" mesajını veriyor.

KAÇIRAN KAÇIRANA...

30'da yine Sambacı karıştırıyor ortalığı, Engin'e tekme, net penaltı. Colman zorlanmıyor 11 metreden: 2-0. Rehavet futbolumuzun derdi. İki golle ısınan tribünleri Erman Kılıç'ın golü üşütüyor: 2-1. Kademeyi kaçıran Engin ve ön direği kapatmayan kaleci Onur hatalı notu düşüyoruz. Tek fark ikinci yarının başında iki takımı da ayakta tutuyor. Pozisyonlar yine ev sahibinden. 55-58 arasında 4 net pozisyona giriyor Trabzonspor. Hovardalık had safhada. Muhsin Ertuğral'ın kendi portföyünden yaptığı takviyeler Sivas'a renk vermiş ama can katmamış açıkçası. Şenol Güneş yine yerinde değişiklerle ağır sahada bitenleri kenara alıyor. Ceyhun ve Sezer Badur ortayı tutuyor, farkı ikiye çıkartan (3-1) Umut da alkışlarla yerini yeni transfer Teo'ya bırakıyor. Sorsan şimdi Trabzonlu'ya. "Ne üşümesi, dün bizim buralar günlük güneşlikti" der.

BİZE ULAŞIN