Faturayı şimdi kessek

Loca sahiplerine, “Faturayı şimdi keselim. Ödemeyi gelecek Haziran’da yapın. Üç yıl yerine iki yıl parası verin” çağrısı yapan yönetim, 3 yıllık loca gelirini 2016-17 bilançosuna yazdırma peşinde

Faturayı şimdi kessek
Yeni sezonda transferleri için yeni gelir kaynakları bulamayan Galatasaray yönetimi, UEFA'da gelecek sezonun bilançosunun artı çıkması için ilginç bir yöntem geliştirdi. SABAH Spor, Başkan Özbek'in tartışma yaratacak planını açıklıyor: Türk Telekom Arena'daki localarda kontratlarının son sezonuna giren şahıs ve şirketlere, Galatasaray'ın profesyonelleri tek tek telefon açıp yönetimin teklifini iletti. Buna göre loca sahipleri, Haziran 2016 tarihinde, 2017-2020 arasında 3 yıllığına loca almış gösterilecek ancak kulübe ödeme yapmayacaklar. görev süresi 2018'de bitiyor Loca sahiplerine iletilen teklifte "Faturayı şimdi keselim. Siz 3 yıllık loca bedeli yerine gelecek sezon iki yıllık ödeme yapın ve bir yıl kar edin. Localar 2020'ye kadar sizin olsun" denildiği öğrenildi. Görev süresi 2018'de dolacak olan Dursun Özbek'in, bir yılı bedava olmak üzere kendi görev süresinden sonraki iki sezonun loca kombinelerini satacak olması sarı-kırmızılı camianın kulislerde bomba etkisi yaptı. Yönetim bu ay kesilecek 3 yıl vadeli loca faturalarını bilançoya artı olarak işlemesinin UEFA denetiminden geçmesinin zor olduğu ve Özbek yönetiminin ateşle oynadığı ifade edildi.

ASLAN'DA ETO'O BOMBASI!

'BANA JEST YAPMIŞLAR'
Abdi İpekçi Spor Salonu'nun Galatasaray soyunma odasında yer alan Eurocup kupa töreni posterine fotomontaj ile kendisini eklettiği öne sürülen yönetim kurulu üyesi Can Topsakal, SABAH'a konuştu. Topsakal konuyla ilgili şunları söyledi: "O fotoğrafları görünce ben de üzüldüm, hatta bana sormadan böyle bir şey yaptıkları için kızdım. Sonradan öğrendim ki şube yetkilisi Ömer Yalçınkaya bana jest yapmak istemiş. Kimse merak etmesin o fotoğraflar hemen kaldırılacak ve yerlerine orijinali koyulacak."

GALATASARAY, MEHMET TOPAL İÇİN MASAYA OTURDU!

ALP YALMAN, SPORTİF AŞ'DE
Galatasaray Sportif AŞ'nin yeni yönetimine Alp Yalman, Levent Nazifoğlu ve Murat İlbak girdi. Yalman, futboldan sorumlu olacak.

YALMAN: BEN SENİN ABİNİM
Alp Yalman, Levent Nazifoğlu ve Murat İlbak'ın katılımıyla yenilenen Galatasaray Sportif AŞ ilk toplantısını önceki gün gerçekleştirdi. "Ben senin ağabeyinim, yardım ederim" diyerek göreve soyunan Yalman, Özbek'ten futbola ayrılacak bütçe konusunda kesin rakam istedi. Haziran ayındaki Divan Toplantısı için bilanço hazırlayan Özbek'in bir hafta içinde Yalman'a net rakamı vereceği öğrenildi. Alp Yalman'ın yakın çevresine "Seçim kararı yanlış olurdu. Artık yönetimlerin Galatasaray'da görev sürelerinin dolması gerek" dediği ve bu yüzden Dursun Özbek'in Sportif AŞ'de yer alma teklifini kabul ettiği öğrenildi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN