Hep aynı yanlışlar

Sezon başı yaşanan teknik adam değişikliği ve o kadar transferden sonra Trabzonspor'un geldiği nokta büyük bir hayal kırıklığıdır...

Sezona başlarken çok sayıda transfer yap ama hala takım yetersiz olsun ve tekrar transfer yapmaya çalış. Büyük başarı!...

- Sezonun ilk yarısında teknik adam değişikliğine gitmek zorunda kalan Trabzonspor için 16 haftalık maratonun özetini nasıl yaparsınız?
Süper Lig'de gelinen nokta göz önüne alındığında büyük bir hayal kırıklığı olduğu gerçeği var.
Nedensiz başarısızlık olmaz diye düşünüyorum. Geçen sezon Hami Mandıralı geldikten sonra lig dördüncülükle bitirilmişti. Önce burada büyük yanlışlık yapıldı.
Mandıralı gitti, Halilhodzic'le anlaşıldı.
Teknik adam konusunda yapılan yanlıştan sonra büyük bir transfer kirliliği yaşandı.
Giden ve gelen oyunculara verilen rakamlar göz önüne getirildiği zaman mali yönden de ortaya çıkan tablo iç açıcı değil. Halilhodzic'le başlandıktan sonra hep sonraki haftalar beklendi! Yeni bir takım olduğu için zamanla daha iyi olabileceği ve istenilen hedefe ulaşılabileceği sanıldı.
Fakat bir türlü başarı gelmediği için bu sefer yine her zamanki gibi hoca değişimi yaşanmak zorunda kaldı.
- Halilhodzic-Ersun Yanal değişikliğinin takıma katkısı nedir? Günlük çözümlerin başarıyı getirme şansı yok. İyi bir planlama yapmadan ve hedefinizi belirlemeden yapılacaklar, hiçbir zaman olumlu sonuç getirmez.
Yanal geldiği zaman da şu yorumu yaptım: Neden Halilhodzic, şu an neden Yanal? Nedenlerin yanıtlarını bulduğumuz zaman doğruyu elde etme şansımız var. Yanal geldikten sonra saman alevi gibi 2-3 haftalık bir periyot, sonrası ise yine aynı görüntü. Şu an konuşulan konu ise yine her zaman olduğu gibi takımın yetersizliği!
Sezona başlarken çok sayıda transfer yap, fakat hala takım yetersiz olsun ve tekrar transfer yap. Gerçekten yönetim olarak büyük başarı!

HAKEMLER ÇOK TESİR ETTİ

- İlk yarıda kırılma anı diyeceğiniz maç ya da maçlar hangileriydi?
Hakemlerin de Trabzon maçlarında çok önemli hatalar yaptığı bir gerçek. İlk yarıda bunu sıkça izledik. Bu hatalar sonucu önemli puanlar yitirildi. Kırılma maçı olarak tek bir karşılaşma söylemek doğru olmaz. Sezonun ilk yarısında Trabzonspor'un genel olarak performansı zaten yetersizdi.
- Trabzonspor için hayal kırıklığı diyeceğiniz maçlar var mı?
Yanal'ın gelişiyle 2-3 haftalık bir çıkış var. Beşiktaş maçı bu çıkışı devam ettirmeyen halka oldu. Eğer o çıkış Beşiktaş galibiyetiyle taçlandırılabilseydi takımda özgüven tavan yapardı.

TAKIMIN EN İYİSİ: EKİCİ

- Trabzonspor'da ilk yarının göze batan isim ya da isimleri kimlerdi?
Öne çıkan isim Mehmet Ekici'ydi. Mehmet topla birlikte takımı ileriye taşıyan bir isim. Kaleye yakın oynadığında takıma çok daha fazla katkı yapma özelliği var. Fakat Yanal nedendir bilinmez son maçlarda kendisini daha çok savunmaya yakın oynattı. Stoperlerden topu ilk alan isim oluyor, bu da Mehmet'in verimini azaltıyor.
- Sizce hangi isimler hayal kırıklığı yarattı?
Hayal kırıklığı bir isim olarak değil de takım olarak düşünüyorum. Takımın, sezon başındaki görüntüsü ile aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen bu görüntüde herhangi bir değişikliğin olmaması. En büyük hayal kırıklığı bu.

ERKAN'A GEREK YOK!

- İlk yarıdaki problemlerin yaşanmaması için ne yapılmalı?
Liderle puan farkı 13. İkinci yarı bu fark kapanabilir mi? 3 puanlı sistemde mümkün. Yalnız bu farkı kapatıp önündeki takımları geçerek şampiyonluğa ulaşabilmek bana biraz hayalcilik gibi geliyor.
- Trabzonspor'un takviyeye ihtiyacı var mı?
Transfer yapmak için transfer yapılmaz. Önemli olan ihtiyacın bulunduğu yere nokta transfer yapılmasıdır. Sezon başı yapılan yanlışların sonuçları şu an ortada. Eğer yine aynı yanlışta ısrarcı olunursa yarınlar da kaybedilebilir. Örneğin Erkan Zengin'e Trabzon'un gereksinimi var mı, bana sorarsanız yok. Transfer yapacaksınız ilk alacağınız isim orta alanda oyunun iki yönünü oynayan bir isim olmalı.

YARIN
ÖMER ÜRÜNDÜL ile Anadolu turu

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN