Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

  • Tekirdağ
  • Salı 07.07.2015 18:08
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Başkanlığında geçekleştirildi.
Tekirdağ Kent Konseyi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra çok sayıda meclis üyesi katıldı. Yoklama ile başlayan toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Toplantıda mazeret dilekçeleri ve Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 10 gündem maddesi görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.
Toplantıda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Macaristan Konsolosluğu’nun Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisini Macaristan’a davet ettiğini ifade ederek, "Kiraz Festivali’nde Macarlar buraya geldiler. Bizleri o sırada Macaristan’a davet ettiler. Bizler de onlara ’11 belediye başkanımız sizleri ziyaret etmek isteriz’ dedik. Bizlere davetiye göndermişler. Şimdi bunu mecliste karara bağlayacağız. Sizlerin uygun bir zamanınızda Macaristan’ı hep birlikte ziyaret edeceğiz inşallah. Yakın zamanda bir meclis olarak Macaristan gezisi düzenleyeceğiz. Tekirdağ’ın belediye meclis üyeleri olarak gitmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.
Toplantı gündem maddelerinin karara bağlanması ile son buldu.
BİZE ULAŞIN