En ucuz 3N telefon 269 TL en marifetlisi 1500 TL oldu

Hızlı mobil internet bağlantısına sahip en ucuz 3N uyumlu cep telefonu 269 TL. Her türlü kablosuz ağa bağlanan ve HD film gösteren yetenekli 3. Nesil uyumlu telefon ise 1500 TL'ye vitrine çıkıyor

Türkiye'de 3N (3'üncü Nesil, 3G – Third Generation) mobil hızlı internet servisi başlarken tüketici önce en ucuzu ve en yeteneklisinin peşine düşüyor. En ucuz 3N uyumlu telefon Samsung L700 ve Vodafone'un Sony Ericsson G502 269 TL fiyatla satılıyor. Dokunmatik ekranlı telefonlara odaklanan Samsung'un i8910 HD telefonu en yetenekli telefon listesinde ve fiyatı 1500 TL'nin altında olması bekleniyor.

MOBİL TV DE VAR

Nokia 3120 classic cep telefonu 299 TL fiyatıyla en ucuz 3N uyumlu cihazlar arasında yer alıyor. Telefon Turkcell 1 aylık mobil TV'yi ve internet paketini hediye olarak veriyor. Turkcell ayrıca, faturalı hat sahiplerine 1000 dakika, Hazır Kartlılara ise her 150 kontör yüklemelerinde 1000 kontör hediye ediyor. Hediye kontör ve dakikalarla görüntülü konuşma da yapılabiliyor. Türkiye'de satılan telefonların yarısından fazlasını 200 TL'nin altında satılan telefonlar oluşturuyor. Ancak 3N kullanıcılarının biraz daha yetenekli telefona yöneleceği düşünülecek olursa ucuz 3N uyumlu telefon kadar yetenekli ve pahalı olanların da ilgi görmesi bekleniyor.

ACEMİNİN 3N REHBERİ

Pil daha çabuk bitecek mi?
Hızlı internet, video ve benzeri uygulamaları kullanmasanız bile 3N için kullanılan frekans pilleri erken tüketecek

Bizim köye de gelecek mi?
N kapsama alanının olduğu heryerde kullanılacak. Turkcell 81 ilde hizmete başlayacağını duyururken, Vodafone ve Avea 30'un üstünde ilde hizmete başlayacağını duyurdu.

Faturamız artacak mı?
Eğer konuşma süreniz artarsa veya daha çok mesaj atarsanız evet. Yani 3N üyesi oldunuz diye faturanız artmayacak. Kullandığınız uygulamaların tarifesine göre faturanız artabilir.

3N ile ne yaparım?
3N esas itibarıyla daha çok video demek. 90 dakika olmasa da bir maçın veya dizinin önemli anları, 5 - 10 dakikalık haberler cepten izlenecek. Karşılıklı olarak birbirini görmek mümkün olacak?

Yurtdışında da kullanabilir miyim?
Gittiğiniz ülkede 3N altyapısı destekleniyorsa, kullandığınız operatörün 3N roaming yani dolaşım anlaşması varsa, evet.

BİZE ULAŞIN