Bakan Yıldırım: Casus telefon her yerde seninle

"Gizli saklı hiçbir şey kalmadı" diyen Ulaştırma Bakanı, cebin güzel işlerde kullanılacağını belirterek, "Onun da tedbiri var" dedi

  1. Haberler
  2. Teknoloji
Çarşamba 06.08.2009 ABONE OL
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTİK) Başkanı Tayfun Acarer ve 3 GSM operatörünün genel müdürleri 3G hizmetinin başlangıcı töreninde bir araya geldi. Törende konuşan Bakan Yıldırım, " Gizli saklı hiçbir şey kalmadı. Neredeyse, gece-gündüz, yaş-kış, sağında, solunda, önünde bir casus telefon seninle beraber. Ama bunu güzel işlerde kullanacağız. Bunun yanlış işlerde kullanılmasını asla tasvip de müsaade de etmeyiz. Onun da tedbirleri elimizde mevcut'' şeklinde konuştu.

3G NEDEN GECİKTİ?

Dünyada abone sayısının 450 milyona çıktığını belirten Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz de 2003'te bunu verebilirdik. Bugünkü verdiğinizden çok daha fazla lisans parası verecektiniz, bugün yaptığınız yatırımın 3 katı da yatırım yapacaktınız. Ondan sonra da sinek avlayacaktınız. İşte sebep bu. Niye şimdi verdiğimizi daha iyi anlayın. Hem sizi hem vatandaşı düşündük hem de teknolojinin tam tekamül etmesini bekledik. Gerçi bunun sonu yok" dedi.

'VATANDAŞIN CEBİNİ FAZLA BOŞALTMAYIN'
Yıldırım, sektör temsilcilerine, "Siz vatandaşa uzanan ellersiniz. Vatandaşın cebine girdiniz ama vatandaşın cebini de fazla boşaltmayın. Ölçülü, hesabı kitabı iyi yaparak... Şunu da bilelim. Konuşurken iyidir. Ama ödeme vakti gelince de onu da konuşurken düşünmemiz, gereksiz yere konuşmamamız lazım. Vatandaşın hesabı da bizden soruluyor'' diye seslendi. Yıldırım, kontörlü hatların vergi oranlarının yüksek olduğunun söylenmesi üzerine de faturalı hat kullanımını önerdi.

BUGÜN NELER OLDU