Yaylada internet yavaş, plajlar 3G hızıyla doldu

30 Temmuz'da hizmete giren 3G servislerini Ağustos ayının ikinci haftasından itibaren 15 gün boyunca denedik. Rize'nin Hemşin yaylalarına henüz 3G'den 2G'si bile gitmemiş. Ancak köyde EDGE bağlantısı ile elektronik postalara baktık. Akdeniz, Ege sahillerinin bir kısmında denediğimiz 3G testlerinde memnun edici sonuçlar aldık. Popüler bir tatil mekanı olmayan Çandarlı'da bile 3G ile karşılaştık. Yazılımlar indirdik, görüntülü sohbet yaptık. Gerekli yazılımları bilgisayarımıza 3G hızında indirdik. Turkcell, Vodafone ve Avea USB modemler konusunda benzer firmalarla çalışmış. Hepsi Çinli firmalar tarafından üretilen USB modemleri kullanıyor. Turkcell VINN markasının üzerinde dururken başarılı olmuş. Tüketici USB modem yerine VINN demeye başlamış. USB modemleri taşımak kolay. Bilgisayarınıza taktığınız anda cihazlar bilgisayar tarafından kolayca tanınıyor.

NEDEN 3G MODEM KULLANMA İHTİYACI HİSSETTİK
- Video izlemek: Artık internette en çok video uygulamaları izleniyor. 3G bağlantısı olduğunda kesintisiz izlemek mümkün.
- Görüntülü sohbet: İnternetteki en popüler uygulamalardan birini de görüntülü sohbet oluşturuyor.
- Yazılım indirmek:Bilgisayar kullanıcılarının en büyük belası uyumsuz donanım ve yazılımdır. Bir video izlemek için başka bir yazılım ihtiyacı veya güncellemeler yavaş internet bağlantısında zaman alır. Şimdi 3G kullanarak bu dertten kurtuluyorsunuz.
- Bağımlılık: Bir kere kullandıktan sonra yaşam şeklinize uyum sağlıyorsa 3G mobil internet vazgeçilmez oluyor.

BİZE ULAŞIN