Motorola'nın Droid'i 1. oldu

Motorola'nın ilk Android tabanlı telefonu Droid'in, Time Dergisi'nin yayınladığı 2009'un ''TOP 10'' listesine, en çok oyu alarak bir numaradan girmeyi başardığı bildirildi.

Salı 22.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009 17:03
ABONE OL
Time'ın geleneksel olarak seçtiği ''Yılın Oyuncakları'' belli oldu.

Motorola Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, ABD'de Kasım ayından itibaren satışta olan Motorola Milestone'u ''bir numara ilan eden'' derginin, bunun sebepleri arasında Droid'in Android işletim sistemini, sağlam metal gövdesini, fiziksel tuşlardan oluşan kızaklı klavyesini ve keskin ekranını gösterdiği belirtildi.

Açıklamada, Motorola'nın piyasaya sürdüğü Droid modelinin Kasım ayından bu yana 100 bin adet satarak ''önemli bir rakama'' ulaştığı kaydedildi.

Google tarafından geliştirilen Android adlı mobil işletim sisteminin 2.0 sürümüyle birlikte sunulan Motorola Milestone'un ayrıca 3.7" kapasitif dokunmatik bir ekrana sahip olduğu belirtilen açıklamada, full QWERTY klavye, maksimum 32 GB hafıza kartı desteği, 3,5 mm ses jakı, 5 MP kamera, Wi-Fi ve 3G desteğinin de Milestone'un diğer özellikleri arasında yer aldığı bildirildi.

Motorola Milestone'un Nisan ayında Türkiye pazarında da satışa sunulacağı kaydedildi.