Teknoloji sokağa taşınıyor

Bir sokak sanatı olan graffiti, teknojiyle buluşuyor. Türkiye’nin en ünlü graffiti sanatçısı Turbo (Tunç Dindaş) TouchSmart teknolojisini kullanarak graffiti sanatına farklı bir boyut getirmeye hazırlanıyor.

HP, TouchSmart teknolojisinin kolaylıklarını göstermek için Türkiye'nin en ünlü graffiti sanatçısı Turbo ile 28 Nisan tarihinden itibaren İstanbul -Tünel'de bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Bu etkinlik ile aynı zamanda graffiti sanatının sadece sokakta değil, bilgisayar üzerinde de uygulanabileceği anlatılacak.

Turbo, 28 Nisan Çarşamba günü, Tünel Lokal'de, TouchSmart bilgisayarlarının da içinde yer alacağı 15 m2'lik bir paneli graffitiyle boyayacak. 29 Nisan'da halka açılacak graffiti etkinliğinde katılımcılar, TouchSmart teknolojisi kullanarak kendi graffitilerini yaratacaklar. Dokunarak yaratılan graffitiler daha sonra HP'nin web sitesinde ve Facebook'ta yayınlanacak. Oylama sonucunda en beğenilen graffiti yaratıcısına bir adet TouchSmart PC hediye edilecek.

Tarih: 29-30 Nisan, 7-8 Mayıs, 14-15 Mayıs, 28 Mayıs
Saat: 11: 00 – 21: 00
Adres: Asmalımescit Müeyyet Sok. Narmanlı Hanönü Tünel/Beyoğlu

TURBO Kimdir?
Turbo olarak tanınan Tunç Dindaş 12 yaşından beri graffiti yapıyor ve Türkiye'nin en önemli sokak sanatçılarından biri olarak kabul ediliyor. Turbo'nun 70'lerde sokak gruplarının bölgelerini işaretlemek için kullandıkları graffitinin artık Türkiye'de bir sokak sanatı olarak bilinmesinde büyük bir rolü bulunuyor.

BİZE ULAŞIN