Bebek bekleyenlerin sayısı 65 bini buldu

Sağlıkta referans olma vizyonuyla dünya standartlarında hizmet sunan Anadolu Sağlık Merkezi ve Turkcell işbirliğiyle, bebek bekleyen anne-baba adaylarına yönelik geliştirilen "Bebeğimi Beklerken" adlı ücretsiz bilgilendirme paketi, gördüğü yoğun ilgi sonucu 1 ay gibi kısa bir sürede 65 bin üyeyi buldu..

Sağlıklı bir doğumun en önemli şartlarından birinin yeterli ve doğru uygulanmış bir gebelik takibi olduğunu ve "Bebeğimi Beklerken" bilgilendirme paketinin bu konuda anne- baba adaylarına büyük yarar ve kolaylık sağladığını belirten Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuri Ceydeli; "Sağlıklı hayat, sağlıklı doğumla başlar yaklaşımıyla, uzmanlarımız tarafından hazırlanan paketinin gördüğü yoğun ilgi bizleri çok mutlu etti. Amacımız; anne-baba adaylarına sağlıklı bir doğum için yol arkadaşlığı etmek. Bugüne kadar aldığımız olumlu tepkiler de bu konuda gösterdiğimiz titiz çalışmaların güzel bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor" dedi.

Her türlü cep telefonu modeli ile uyumlu olan "Bebeğimi Beklerken" paketi ile anne-baba adayları, 40 hafta boyunca, fetus gelişimi, annenin fiziksel ve ruhsal değişimi, egzersiz ve beslenme önerileri, gebelik psikolojisi gibi gebelikle ilgili yararlı bilgilere cep telefonlarından kolayca ulaşabiliyor.

Paketten yararlanmak isteyenlerin "HAMİLE AD SOYAD" yazıp, 7365'e SMS göndermeleri ve gelen mesajı yanıtlamaları yeterli oluyor. Gönderilen cevaba göre hesaplanacak hamilelik dönemine uygun bilgi ve öneriler SMS ve video olarak cep telefonuna gelmeye başlıyor. Ayrıca "DAVET" yazıp, baba adayının Turkcell hatlı cep telefonu numarasını ekleyip, 7365'e SMS göndererek baba adaylarının da paketten faydalanması sağlanabiliyor.

BİZE ULAŞIN