Google'ın tek eksiği robot

Çeviri yapan, yazı, ses ve resimleri ayırdedip tanıyan, sürücüsüz otomobil tasarlayan, 3 boyutlu haritada yön bulan, Android işletim sistemi olan Google'ın tek eksiği reklam alan robot

  1. Haberler
  2. Teknoloji
Pazar 19.12.2010 ABONE OL
Google'ın mühendislik merkezleri günlük yaşamı değiştirecek yeniliklere imza atıyor. Sürücüsüz otomobil yoluna devam ediyor. E-postada ne yazarsak ona uygun reklam yayınlıyor. İnternete bağlanan telefonla çevirmenlik yapıyor. Sesle ve resimle arama yapıyor. 3 milyon elektronik kitabı satıyor. Android işletim sistemi kullanan telefonlar 3 boyutlu haritalarla yol tarif ediyor. Google mühendislik merkezinde geliştirilen teknolojilerin ortak noktası sanki robot yeteneklerini ortaya çıkarmak. Google'ın sadece robot bedeni eksik? Bu açıdan bakarsanız, Google ekosisteminde 90 bin geliştirici bu robot için çalışıyor.

GÜNDE 300 BİN ANDROID

Her gün 300 bin yeni Android telefon aktif hale geliyor. Şu anda 130 bin, her gün binlerce yeni uygulamanın eklendiği Android platformu hem operatör hem de telefon üreticilerinden destek alıyor. Çeviri yapan, gördüğünü, duyduğunu ve okuduğunu anlayarak bilgi veren bir robot, reklam karşılığı sürekli yanınızda olsun ister misiniz? Bunca hizmeti verirken size bilet alırken ya da şampuan alırken önerilerde bulunarak etkileyecek reklamlar yapacak bir Google Robot'u. Android ismini bir kenara bırakırsak, minik yazılımlar, tarayıcılar ve uygulamalar Google robotu için hazırlanıyor. Aslında bir robot bedenine sahip olmasa da masaüstü, dizüstü ve tablet bilgisayarlarda, cep telefonunda, hatta TV'lerde Google robotları tarayıcı, işletim sistemi veya uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

BUGÜN NELER OLDU