Telekom'dan jet hızıyla internet

Türk Telekom, yılbaşından itibaren internetin hızını iki katına çıkaracak. Şirketin CEO'su Bozkurt, "Yatırımlarımızla Türkiye'yi erişimde süper lige taşıyoruz" dedi

  1. Haberler
  2. Teknoloji
Cuma 25.12.2010 ABONE OL
Türk Telekom 6.5 milyon ADSL kullanıcısını jet hızıyla internete kavuşturacak yeni paketlerini tanıttı. İki yıl önce pilot uygulamaların gerçekleştiği VDSL2 teknolojisiyle en yüksek 32 Mbps sunan ve ADSL'de 8 Mbps kadar hızları sağlayan Türk Telekom, VDSL2 ve ADSL2+ teknolojileriyle daha fazla video ve yakınsama hizmetlerinin kullanılmasını sağlayacak. VDSL2 teknolojisiyle 1 Ocak'tan itibaren 50 Mbps hız ve 50 GB kota 109 TL, 100 Mbps'ye kadar hız ve 100 GB kota paketi 149 TL ile sunmaya başlayacak. Türk Telekom ADSL2+'da ise hızı 16 Mbps'ye kadar yükseltecek. Kota aşıldığında internet hızını 512 Kbps hızını da 1 Mbps'e çıkaran Türk Telekom'un 100 Mbps internet hızından 600 bin, 50 Mbps hızından da 2.2 milyon abone yararlanabilecek.

8.1 MİLYAR $ YATIRIM YAPTI

Türk Telekom CEO'su K. Gökhan Bozkurt, 2010 yılında adı daha sonra Türk Telekom tarafından Pantel olarak değiştirilen Invitel International'ın satın alınması ile Cidde, Amman, Şam ve İstanbul'u birbirine bağlayacak olan JADI Link projesinin hayata geçirilmesinin Türkiye'nin Doğu ile Batı arasında bir ses ve data köprüsü haline gelmesinde büyük önem taşıdığını belirtti. Son 5 yılda 8 milyar TL'den fazla konsolide yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Bozkurt, son iki yılda uluslararası alanda 50'den fazla ödül kazandıklarının altını çizdi. 2010 yılının üçüncü çeyreğinde 6.5 milyon civarında ADSL hat sayısına ulaşmalarının, öncü konumlarını perçinlediğini ifade eden Bozkurt, "Hızımıza hız katarak, Türkiye'ye, geleceğin internet hız ve kapasitelerini sunuyoruz. Türkiye'yi erişimde süper lige taşıyoruz" dedi.


BUGÜN NELER OLDU