Artık akıllı saat ile otomobil kontrol edilebilecek!

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, akıllı saatler üzerinden otomobilleri çalıştıracak bir sistemi piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Artık akıllı saat ile otomobil kontrol edilebilecek!
Akıllı saatler üzerinden otomobilleri uzaktan çalıştırmak mümkün hale geliyor. Hyundai, BlueLink adını verdiği hizmetini akıllı saatler üzerinden de kullandırmaya başlıyor. Bu sistem Google tarafından geliştirilen giyilebilir cihaz işletim sistemi Android Wear üzerinden de kullanılabilecek.

Hyundai'nin BlueLink adındaki uygulama Android Wear işletim sistemli akıllı saate yükleniyor. Bu uygulama sayesinde otomobili uzaktan çalıştırma, farları ve kapılarını açıp kapatma, korna çalma gibi işlemleri yapılabiliyor. Bunun için kullanıcının araca belli bir mesafede olmasına da gerek yok.

İNTERNET BAĞLANTISI YETERLİ

Otomobilde internet bağlantısının bulunması tüm bu işlemleri yapabilmek için yeterli oluyor. Uygulamanın akıllı saat sürümü sesli komutları da algılayabilecek.

Hyundai yeni teknolojiyi 6-10 Ocak tarihleri arasında ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek CES'te (Consumer Electronics Show - Tüketici Elektroniği Fuarı) sergileyecek.
BİZE ULAŞIN