Büyük ekranlı iPad sızıntısı

Apple'ın efsanevi tabletiyle ilgili kanıt sonunda bulundu.

Büyük ekranlı iPad sızıntısı

Sızıntı konusunda sağlam bir geçmişi olan Fransız Nowhereelse.fr sitesi iPad Air Plus veya iPad Pro olarak adlandırılan tabletle alakalı bir sızıntı paylaştı. Bir Foxconn çalışanı yoluyla açığa çıktığı söylenen sızıntı büyük ekranlı tabletin taslağına ait.

İddia edilen taslakla birlikte ortaya çıkan bir takım bilgiler var. Apple'ın yeni prototipleri aldıktan sonra geçen yaz ilk test aşamalarını durdurduğu not edilmiş. Ancak seri üretimin yakında başlayacağı vurgulanıyor. Kaynak aynı zamanda tabletin 6.9 ve 7.5 mm kalınlığı arasında olacağını, 4 farklı hoparlöre sahip olacağını (Üstte 2, atta 2 olmak üzere) belirtiyor. Bu bilgiler Macotakara'nın raporuyla da uyumlu.

Önceki raporları göz önüne alırsak iPad Pro'da 12.9 inç'lik ekran (12.2 inç olabileceği de rivayet edilmişti), 2 GB LPDDR4 RAM, A8X işlemci (Apple A9 da olabilir) ve yeni depolama birimi yer alacak. Digitimes iPad Pro'nun 2 farklı modele sahip olacağını. Bir modelde hem OS X, hem de iOS işletim sisteminin bulunacağını öne sürmüştü. Eski haberlere ve gözlemci raporlarına göreyse Apple, iPad Pro ile eğitim ve iş dünyasını hedefliyor.

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN