Facebook'tan saklı fotoğrafları bulan uygulama

Facebook'tan saklı fotoğrafları bulan uygulama

Dev sosyal ağ Facebook’da artık hiçbir fotoğraf saklı kalamayacak. Çünkü Picturebook isimli uygulama her eski fotoyu bulup çıkartabiliyor.

  • Teknoloji
  • Perşembe 08.01.2015 13:14
Picturebook, chrome internet tarayıcısına yükleyebileceğiniz eklenti şeklinde bir uygulama. Bu eklentinin amacıFacebook'da birilerinin (büyük ihtimalle arkadaşlarınızın) kendi duvarlardan gizledikleri fotoğrafları bulup tarayıp ortaya çıkartmak.

Eklentiyi yükledikten sonra Chrome içinden Facebook'a giriyorsunuz. İstediğiniz kişinin profiline gidiyorsunuz, hattaprofil sahibinin arkadaşınız olmasına gerek bile yok. Tarayıcının üstteki adres çubuğunun yanındaki Picturebook butonuna basıp aramaya başlıyorsunuz.

SADECE DUVARDA GİZLENEN FOTOĞRAFLARI LİSTELİYOR


Ama bir yanlış anlaşmaya yer vermeyelim, bu uygulama fotoğrafların güvenlik durumunu sahibinden habersiz şekilde değiştirip, onları gizlice size açmıyor. Sadece duvarda gösterilmesi gizlenmiş fotoğrafları listeliyor. Yani herhangi birgüvenlik açığı sözkonusu değil. Eğer başkalarının sizi tag'lediği fotoğrafları göstermek istemiyorsanız, o fotolardaki sizi işaretleyen tag'leri kaldırmanız gerekiyor.
BİZE ULAŞIN