Apple Watch'ın kopyasını yaptılar

Apple Watch'ın kopyasını yaptılar

Orijinal Apple Watch'ın fiyatları 350 dolardan başlayacak. Fiyat bazında bakarsak Apple Watch'a nazaran bu sahte ürün bayağı uygun aslında.

  • Teknoloji
  • Cuma 09.01.2015 14:41

2015'in en çok merak edilen ürünlerinin arasında Apple'ın akıllı saati Apple Watch da bulunuyor. Özellikle arayüz tasarımıyla dikkat çeken ürün, akıllı saat pazarına yeni bir soluk getirebilir. Çünkü Apple, yalnızca arayüz ve sunduğu servislerle değil, aynı zamanda moda unsurunu da kullanarak Apple Watch'ın geniş bir kitleye sunma amacında. Eh, tabii bu cihazın kopyaları da çıkabilir, değil mi? Tıpkı daha önce birçok Samsung Galaxy ve Apple iPhone telefonuna yapıldığı gibi.

İşte karşınızda sahte Apple Watch, yani Hyperdon Smart Watch

CES 2015'te sergilenen bu saat, 30 dolar fiyat etiketine sahip. Mashable'dakilerin dikkatini çeken bu ürün, görünüş olarak Apple Watch'ı biraz andırıyor olsa da aslında tahmin edeceğiniz gibi daha alt seviye bir saat.

Saaatin arayüz tasarımı ve uygulama logoları, Apple tarzını hatırlatıyor. Bu arada saat, müzik dinlemenize, telefon aramaları yapmanıza imkan sunuyor, telefonunuz çaldığında da titreyerek sizi uyarıyor. Saatte pedometre (adımsayar) ve alarm da bulunuyor. Hyperdon'un iddiası, saatin tek şarj ile 180 saatin üzerinde çalışabildiği yönünde. Ancak Mashable'dakiler bunu test etmemiş.

Bu saatin Amerika ve Çin pazarlarında satışa sunulması bekleniyor. Apple Watch ile kıyaslandığında tabii ki çok güçsüz görünüyor, ama en azından 30 dolarlık fiyatıyla birçok kişiye ulaşabilir. Ne dersiniz?

Apple Watch'u online olarak deneyin

Mahmut Saral

BİZE ULAŞIN