HTC'nin iddialı telefonu sızdı!

HTC'nin yeni amiral gemisi modelinin phablet versiyonu olması beklenen HTC Hima Ace Plus'ın özellikleri sızdı.

HTC'nin iddialı telefonu sızdı!

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen CES 2015 fuarı teknoloji ve mobil dünya için oldukça önemli gelişmelere sahne oldu. Ancak özellikle mobil dünyada asıl beklenen cihazları CES 2015'te göremedik. Hangi cihazlardan mı bahsediyoruz? Tabii ki Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S6 ve HTC'nin yeni amiral gemisi HTC Hima'dan. Şimdi önümüzde MWC 2015 var ve hemen herkes bu cihazlar için gözlerini MWC 2015 fuarına çevirmiş durumda.

Diğer taraftan bu cihazlardan HTC Hima ile ilgili son olarak, Snapdragon yerine MediaTek işlemci kullanabileceği iddia edilmişti. Bugün ise HTC Hima'nın phablet versiyonu olması beklenen HTC Hima Ace Plus hakkında bazı bilgiler geldi. Portekiz kaynaklı 4GNews'in sızdırdığı bilgilere göre HTC Hima Ace Plus'ta şu özellikler yer alacak;

-5.5-inç büyüklüğünde, 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde ekran,
-8 çekirdekli 2.3GHz Snapdragon 810 işlemci,
-3GB RAM,
-32GB dahili depolama alanı,
-20MP arka kamera,
-4MP Ultrapiksel özçekim kamerası,
-3000mAh batarya,
-Sense 7.0 arayüzü,
-Android 5.0 Lollipop işletim sistemi.

Öte yandan gelen bilgilere göre parmak izi tarayıcısına da sahip olacak olan HTC Hima Ace Plus, görünüşe göre çok iddialı özelliklerle piyasaya sunulacak. Ancak kötü haber ise, maalesef bu cihazın Mart ayındaki MWC 2015 etkinliğinde tanıtılması beklenmiyor. Hatta daha da kötüsü, bu cihazın Ağustos-Eylül dönemine kadar tanıtılmayacağı söyleniyor. Belki bu cihaz HTC'nin, Apple'ın yeni cihazlarına karşı bir silahı olabilir.

HTC Hima Ace Plus hakkında ne düşünüyorsunuz?

Emre Çetinkaya

BİZE ULAŞIN