Facebook o şehre ofis açtı

Facebook internet erişiminin diğer ülkelere göre daha az olduğu Afrika'ya yatırım yapma kararı aldı ve Güney Afrika'nın Johannesburg kentine ofis açtı.

Facebook o şehre ofis açtı
Üye sayısı anlamında dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, Afrika kıtasındaki ilk ofisini Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg kentinde açtı. Sosyal ağ, tüm Afrika kıtasına bu şehirdeki ofisinden hizmet vereceğini açıkladı. Bu ofis, firmanın Afrika'daki yatırımlarının ilk adımını oluşturuyor.

Facebook'tan yapılan açıklamaya göre Afrika'da konumlanacak Facebook satış ekibi öncelikli olarak Kenya, Nijerya ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nden oluşan Sahra Altı Afrika bölgesine odaklanacak. Nunu Ntshingila-Njeke, Facebook Afrika'nın yeni Başkanı olacak ve ekibe Eylül ayı başında katılacak.

Son aylarda üye artış hızı azalan ve belli bölgelerde doygunluğa ulaşan Facebook, Ortadoğu ve Afrika gibi dünyanın diğer kıtalarına göre daha az kullanıcısının bulunduğu bölgelere yönelmeye başladı. Aynı zamanda Afrika gibi internet erişiminin az olduğu bölgelere ücretsiz internet götürme projesi de olan Facebook, bu sayede üye sayısını artırmayı hedefliyor.
BİZE ULAŞIN