iPhone 6s'in yeni bir özelliği ortaya çıktı

Yeni nesil iPhone'la alakalı bomba sızıntılar gelmeye devam ediyor.

iPhone 6s'in yeni bir özelliği ortaya çıktı

iPhone 6s'in tarihi yaklaşmaya başladıkça sızıntılar ve iddialar biraz daha artmaya başladı. Artık geleneğe bağlayan bir durum. Neyse gelelim son haberimize. 6s'in boyutlarını gösteren sızıntı şemalar internete düştü (Kaynak Engadget Japan sitesi). Bu şemalara göre iPhone 6s, 6'dan biraz daha kalın olacak. Mevcut 6 modelinin kalınlığı ise 6.9 mm. Fakat şemalarda kalınlık 7.1 olarak gözüküyor, yani arada 0.2 mm oynuyor.

Bu durum çeşitli sebeplerden dolayı kaynaklabilir. Mesela daha büyük pil olasığı var. Diğer bir neden aylardır raporlanan Force Touch gibi gözüküyor. Force Touch yeni bir tür dokunmatik teknoloji. Ekrana uygulanan gücü algılıyor. Apple'ın açıklamasına göre Force Touch, ekrandaki minik elektrotları kullanarak, hafif bir dokunuş ile güçlü bir basma hareketi arasındaki farkı anlıyor.

12 MP'lik kamera modülü de iPhone 6s'i biraz daha kalın yapabilir. Ama umutlarım artan pil değeri yönünde. Peki sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir? iPhone 6s'ten beklentileriniz ne şekilde? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN