Facebook'a "Dislike - Beğenme" butonu geliyor

Bu soru yıllardır Zuckerberg'e soruluyordu. Nihayet gerçekleşiyor.

Facebook'a Dislike - Beğenme butonu geliyor

Geçtiğimiz gün yaptığımız haberimizde, Facebook'un sanal gerçeklik teknolojileri üzerine yaptığı düşünülen son çalışmalarından bahsetmiştik. Şimdi ise, uzun süredir söylentileri bulunan, çoğu kez de Facebook tarafından reddedilen bir "özelliğin" hayata geçirilmek üzere olduğundan söz edeceğiz.

Facebook'un en önemli özeliklerinden bir tanesi "Like - Beğen" düğmesidir. Bir paylaşımda beğeni sayısı ne kadar artarsa, paylaşımı yapan kişinin de moral seviyesi olumlu yönde artabiliyor. İnsanların genelde Facebook'ta iyi vakit geçirmesi istenildiği için de "Dislike - Beğenme" tuşuna yer verilmiyordu. Ama bu artık değişiyor.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, CNBC'ye konuştu ve insanların yıllardır "Dislike" düğmesi hakkında kendisine sorular sorduğunu ve bu soruların binlerce olduğunu söyleyerek nihayet bunu hayata geçirmek üzere çalışmalara başladıklarını ve yakın zamanda da halka açık testlerin başlayabileceğini dile getirdi. Zuckerberg, sonuçta her anın iyi bir an olmadığını ve insanların duygularını olumsuz anlamda da ifade etmek isteyebileceğini dile getiriyor.

Ve tabii ki bu radikal kararın nasıl bir etki oluşturacağı da zaman içinde görülecek...

Mahmut Saral

BİZE ULAŞIN