iPhone'a Papa azizliği

Pope Francis'in ABD'ye yapacağı ziyaret, ülkenin bazı kentlerindeki iPhone fanatiklerini üzebilir. Nitekim Papa'nın ziyareti için bazı kentlerde yeni iPhone 6S ve 6S Plus'ın piyasaya çıkış tarihlerinin ertelenebileceği belirtiliyor.

iPhone'a Papa azizliği
Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis'in Küba'dan sonra ABD'ye gerçekleştireceği ziyaret çerçevesinde bu hafta New York, Philadelphia ve Washington'da geniş güvenlik önlemleri alındığı belirtiliyor. Bu sıkı güvenlik önlemlerinin, söz konusu kentlerde hayatı bir miktar felce uğratması beklenirken, teknoloji fanatikleri için de kötü haberler gelmeye başladı.

Nitekim kısa bir süre önce tanıtılan yeni iPhone 6S ve 6S Plus'ın bu üç kentte satışına başlayacağı bildirilmişti. Ancak bu tarihin, Papa'nın gelişi ve geniş güvenlik önlemleri nedeniyle erteleneceği belirtiliyor.

Apple Store'ların önünde oluşacak muhtemel kalabalığın, bu ertelemede en büyük etken olduğuna dikkat çekilirken, telefonların mağazalara kamyonlarla sevkedilmesinin de, yine güvenlik önlemleri nedeniyle engellenebileceği öne sürülüyor.

Ön siparişlerin 12 Eylül'den bu yana kabul edildiği vurgulanırken, cuma günü ne kadar telefon dağıtılacağının belli olmadığı bildiriliyor. Nitekim Apple, geçen yıl yeni telefonundan "ilk hafta sonunda" 10 milyon adet satmıştı.
BİZE ULAŞIN