Apple iPad Pro ailesi güncelleniyor

Apple iPad Pro tablet ailesinin yeni bir ekran boyutu seçeneği ile çeşitleneceği söyleniyor. Peki bu yeni seçenek ve tabletlerin yeni özellikleri neler olacak?

Apple iPad Pro ailesi güncelleniyor

Apple, yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 7 ve yeni nesil akıllı saati Watch Series 2'nin tanıtımını gerçekleştirdikten sonra şimdi de gözler iPad tablet ailesine çevrildi. 2017 yılında güncellenmesi beklenilen iPad ailesi için ilginç iddialar söz konusu.

Phone Arena'nın haberine göre, ilk çıkan 12.9 inçlik iPad Pro modeli tahmin edeceğiniz gibi güncellenecek ve büyük ihtimalle iPad Pro 2 halini alacak. Ayrıca 7.9 inçlik yeni iPad Mini modelinin de Pro serisine dahil olması gündemde. Diğer taraftan 9.7 inçlik iPad Pro tabletin ekranının ise 10.1 inç boyutuna çıkacağı söyleniyor.

Yeni iPad Pro serisinin beklenen özellikleri
Tüm iPad Pro serisinin dört hoparlör ve dört mikrofonlu bir kuruluma geçeği, 3.5mm kulaklık girişinin yeni iPad Pro'larda da kalmaya devam edeceği belirtilirken 12.9 inçlik iPad Pro 2'nin True Tone flaşlı 12MP bir arka kameraya terfi edeceği iddialar arasında. Diğer donanımsal güncellemeler hakkındaysa şimdilik pek bir bilgi bulunmuyor. Ek olarak Apple'ın tüm boyutlardaki iPad Pro'ları için Smart Keyboard'ları üzerinde de çalışmalar yaptığı ileri sürülüyor. Belki Apple Pen'de de ufak değişiklikler görebileceğimizi düşünüyoruz.

Yeni iPad Pro serisinin beklenen çıkış tarihi
Yenilenecek ve yeni bir üye kazanacak olan iPad Pro tablet ailesinin 2017 yılının Mart veya Nisan ayında aramızda olması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN