Ve Galaxy Note 7'nin fişi çekildi

Ve Note 7'nin üretimi durduruldu, satışlar bitirildi, satılan modeller geri toplanıyor...

Ve Galaxy Note 7'nin fişi çekildi

Yılın en çok tartışılan telefonlarından Note 7 için karar verildi. Şık tasarımı ve güçlü özellikleriyle dikkatleri üzerine toplayan Note 7, çıkışından kısa süre sonra yaşanan pil sorunlarıyla da gündeme gelmiş, ama bu sorunların "çok az üründe" görüldüğü söylenerek bunların da güvenli yeni modellerle değiştirilmeye başladığını bildirmişti.

Bir süre önce gelen haberler ise, yenilenen modellerde de ısınma ve patlama sorunlarının yaşandığını ortaya çıkardı. İşte bu, Note 7'nin tabutuna çakılan belki de son çivi oldu.

Cnet'te yer verilen haberde, Samsung'tan yeni gelen bir mesaja yer verildi.

Samsung, eski ya da yenilenmiş Note 7'ler fark etmeksizin bütün Note 7'lerin kapatılmasını ve kullanılmamasını bildirdi. Firma, yakında bir süreç başlatacak. Kullanıcılara farklı bir model ya da para iadesi seçenekleri sunulacak. Ayrıca Samsung, dünya çapındaki tüm perakendecilerin de Note 7'yi satmayı durdurmalarını istedi.

Bu gelişmeler sonucunda Samsung'un Galaxy S8'in çıkışını 1-2 ay erkene alarak Note 7 konusunu tamamen kapatacağı konuşuluyor. Tabii firmanın teknolojiseverlerin gözünde değer kaybettiği de bir gerçek. Bakalım Samsung'tan yakında nasıl hamleler gelecek...

BİZE ULAŞIN