iPhone 7 de patladı!

Akıllı telefonların bataryaları güçlenmeye devam ediyor ama beraberinde de teknik problemleri getiriyor. Son olarak Apple'ın iPhone 7'nin patlama sebebi belli oldu batarya yüzünden ortaya çıkmıştı.

iPhone 7 de patladı!

Geçtiğimiz yıl Samsung'un phablet olarak adlandırılan cihazı Galaxy Note 7 ile yaşadığı batarya skandalının ardından şimdi de Apple için kötü bir haber geldi. Çin'de şarja bırakılan bir Apple iPhone 7 infilak etti.

BATARYA PATLAMALARI SÜRÜYOR!

Yin isimli Çinli bir kadın, iPhone 7'nin şarjı bittiği için cihazı yatağının başucunda şarja takarak evden ayrıldı. Ardından kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra evine döndü ve patlamayı duydu. Hızla yatak odasına koştuğunda ise iPhone 7'sinin patladığını gördü.

Akıllı telefonun cesedi(!) de en yakın Apple Store'a götürüldü ve burada incelemeye alındı. Patlamanın ilk görünüşte bataryadan kaynaklanıyormuş izlenimi yaratıldı ama kullanılan şarj cihazı ya da kablosunun da inceleneceği belirtildi.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde LG'nin bataryalarında benzer bir sorun yaşanmaması adına yeni bir dizi teste başladığını sizlere iletmiştik. Benzer testlerin Samsung kanadında da kullanılmaya başlandığı biliniyor.

Yaşanan bu olayın ardından muhtemelen Apple için de yeni batarya testleri dönemi başlayacak ve kullanıcıların sağlığına bir zarar gelmemesi adına önlemler alınacak.

BİZE ULAŞIN