PC üzerinden o uygulama yüklenebilecek!

Windows Store’a gelen bir güncelleme ile PC üzerinden Xbox One’a uygulama yüklenmesi mümkün olacak bu zamana kadar o uygulama yüklenmiyordu ama artık bu uygulama yüklenecek

PC üzerinden o uygulama yüklenebilecek!
Windows Store, sadece PC için değil, oyun konsolu Xbox One için de uygulamalar içeriyor. Bugüne kadar Windows Store'daki Xbox One uygulamaları Xbox One'a direkt olarak yüklenemiyordu.

Microsoft, son olarak mağazası için geliştirilmiş indirme durum çubuğu ve interaktif bildirimlerin geldiği bir güncelleme yayınlandı. Bu güncellemenin özelliklerinden biri de Windows 10 Insiders programına kayıt olanların PC üzerinden Xbox One'a uygulama yükleyebilecek olması.

Yeni özellik, Xbox One'a da yüklenebilen uygulamaların sayfasında bir buton olarak belirdi. Install on Xbox One butonuna tıklandığında uygulama PC üzerinden Xbox One'a indirilecek. Ancak bu özellik tüm uygulamalarda geçerli olmayacak. Sadece hem Xbox One hem PC'de çalışan OneDrive ve Hulu gibi uygulamalarda geçerli olacak.

Özellik şimdilik sadece Windows 10 Insiders programına kayıtlı kullanıcılara için sunuldu. Özelliğin sorunsuz çalışması ve her şeyin yolunda gitmesi durumunda tüm kullanıcılara yayılacağı söyleniyor. Ayrıca özellik sadece Windows 10'daki mağazalarda kullanılabiliyor. Mobil mağazada kullanılmıyor.
BİZE ULAŞIN