iPhone 8 için süpriz hamle!

iPhone 8‘in tasarım anlamında yeniliklerle geleceği uzun süredir biliniyor. Çerçevelerin kalkacağı modelde Touch ID parmak izi okuyucusunun ekranın içine gömüleceği söyleniyor. Peki ya Apple ekran içerisine Touch ID‘yi yerleştirme konusunda başarısız olursa ne olacak?

iPhone 8 için süpriz hamle!

Görünüşe bakılırsa teknoloji devinin konuyla ilgili bir "B" planı da mevcut bilindiği üzere Samsung, Galaxy S8 ile birlikte parmak izi okuyucusunu ekran üzerine yerleştirmeyi planlıyordu. Hatta bunun için Synaptics'e milyonlarca dolar yatırımda bulunmuş ve ekrana parmak izi okuyucusu yerleştirmek için elinden geleni yapmıştı.

Fakat sonradan bu teknolojiyi yetiştiremeyen Samsung planda değişikliğe gitmiş ve parmak izi okuyucusu kameranın yanına iliştirmekle yetinmişti. Apple ise daha farklı bir yol denemeye hazırlanıyor. İddialara göre Apple, Touch ID'yi ekran içerisine yerleştirmekte bir sorun yaşarsa parmak izi okuyucuyu tamamen terk edebilir.

RİSKLİ BİR HAMLE GİBİ GÖRÜNÜYOR

Halihazırda yüz algılama teknolojisiyle geleceği neredeyse kesinleşen iPhone'un yalnızca bu teknolojiyi kullanma ihtimali bulunuyor. Apple yüz algılama sistemine oldukça güveniyor olacak ki parmak izi okuyucunun yerini alabileceğini düşünüyor. Ancak yüz tarayıcıların birçoğu bazı ortamlarda çalışmayabildiği için Apple'ın sadece bu teknolojiyle donatılmış bir cihazla gelmesi riskli bir hamle gibi görünüyor. Apple parmak izi okuyucuyu ekrana yerleştirebilecek mi yoksa bu seçeneğe mi mecbur kalacak bunu hep birlikte göreceğiz.

BİZE ULAŞIN