LG’den iPhone 8’e dev yatırım!

iPhone 8’in tanıtılmasına daha uzun bir süre olsa da telefonla ilgili her gün yeni bir detay ortaya çıkıyor. iPhone 8’in ekran tedariğini LG Display sağlayacak. LG Display’in iPhone 8 için küçük ve orta boy paneller tedarik etmeyi planladığını ve bu konu için Apple’la görüşme yapacağı belirtiliyor. Apple’dan küçük ve orta boy OLED panellerine yönelik bir sipariş için teklif aldıklarını söyleyen LG, haziran ayında gerçekleştireceği yönetim kurulu toplantısında bu konuya karar vereceklerini ifade etti.

LG’den iPhone 8’e dev yatırım!

OLED ekranlar üretmek için büyük yatırımlar yapması gereken LG'nin Apple'ın ihtiyacını karşılayıp karşılamayacağı ise belirsizliğini koruyor. Apple'ın iPhone 8'in OLED paneli için Samsung'la anlaşma yaptığı kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı.

Belirtilenlere göre Apple, Samsung ile 9 milyar dolarlık bir anlaşmaya imza atmış durumda. 2 yıllık olan bu anlaşma neticesinde Samsung'un bu süre zarfında yüksek miktarlarda ekran paneli sevkiyatı gerçekleştirmesi bekleniyor. Yalnızca 2017 yılı içerisinde 70 milyon ile 92 milyon arasında panelin sevk edileceği belirtiliyor.

Samsung'un Apple'ın bu büyük miktardaki talebine yetişebilmek için üretim bandında geliştirmeler yaptığı belirtiliyor. Üretimin daha verimli olabilmesi için Samsung'un 9 milyar dolarlık yatırım yaptığı söylenenler arasında yer alıyor. Merakla beklenen iPhone 8'in eylül ayında görücüye çıkıp, ekim veya en geç kasım ayında satışa sunulması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN