Bugün üst seviye bir Android telefon tanıtılacak!

Ocak ayından bu yana Andy Rubin’in üst seviye bir Android tabanlı akıllı telefon sunma hazırlığında olduğu söyleniyor. Android’in babası olarak bilinen Rubin, yeni cihazıyla Google Pixel ve Apple iPhone karşısına çıkmak istiyor.

Bugün üst seviye bir Android telefon tanıtılacak!

ANDROİD AKILLI TELEFON

Andry Rubin, 2013 yılında Android'i ve 19 ay sonrasındaysa Google'ı bırakmıştı. Aralık 2015'te ise Rubin'in Android akıllı telefonlar üreten yeni bir şirket kuracağı söylenmeye başlanmıştı. Sonunda gün geldi ve Rubin'in Essential Products adlı şirketinin ilk Android akıllı telefonu büyük ihtimalle bugün tanıtılacak.

Akıllı telefonun 5.5 inç ekrana sahip olacağı ve 2.2 GHz hızındaki sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 835 işlemciden gücünü alacağı söyleniyor. Adreno 540 GPU, 4 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı, 12 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamera beklenen diğer özellikler arasında. Ayrıca akıllı telefonun 360 derece fotoğraflar çekebilen bir eklentiye sahip olacağı da söyleniyor. Tabii ki cihaz Android 7.0 Nougat önyüklü olarak gelecek. Öte yandan umarız ki şirket daha fazla depolama seçeneği sunar.

Bakalım Andy Rubin, Android akıllı telefonuyla piyasaya yeni bir soluk katmayı başarabilecek mi?

BİZE ULAŞIN