Sony ekran tasarımını değiştirebilir!

Bu yıl LG ve Samsung gibi Teknoloji devlerinin satışa sunduğu akıllı telefonların belki de en ilgi çekici yönleri, ekran çerçeve oranındaki inanılmaz artış oldu.

Sony ekran tasarımını değiştirebilir!

Ekran çerçeve oranının artmasıyla, geleneksel sayılabilecek 16:9 görüntü formatından vazgeçen LG ve Samsung, amiral gemilerini yeni ortaya çıkan 18:9 görüntü formatına uygun geliştirdi.

Normal bir televizyon içeriğinin görüntü formatıyla sinema formatının ortasında yer alan bu görüntü formatı, film izlerken ortaya çıkan siyah kenarlıkları oldukça küçülterek film seyrini arttırıyor denebilir.

Henüz bir standart haline gelmekten çok uzakta olsa da bu formata sahip ekstra uzun görünümlü akıllı telefonların daha da artacağı söylenebilir.

Japan Display'in yaptığı açıklamaya göre, LG ve Samsung'un ardından Sonyde ekstra uzun bir akıllı telefonla karşımıza çıkabilir.

SONY'DEN 18:9 ORANINDA EKRANLI AKILLI TELEFON GELEBİLİR.

Sony, Hitachi ve Toshiba'nın ortak girişimi olan ekran üreticisi Japan Display, bugün yaptığı açıklamayla yeni 6 inç 18:9 görüntü formatında Quad HD ekranlarını duyurdu.

Şirketin Sony akıllı telefonların ekran üreticisi olması akıllara Sony'nin akıllı telefon tasarımında değişikliğe gidebileceğini getirdi.

"Full Active" LCD ekran adı verilen yeni ekran, daha derin siyah renklere sahip ve ıslak elle kullanım daha kolay hale getirilmiş.

Ayrıca oldukça ince kenarlıklara sahip olan ekran, Sony'nin bir sonraki amiral gemisinin Samsung Galaxy S8'de olduğu gibi neredeyse kenarlıksız bir tasarımda gelebileceğini gösteriyor.

Tabi ki Japon Display şirketinin çıkarttığı yeni ekran, Sony'nin kesinlikle 18:9 görüntü formatına sahip bir cihaz satışa sunacağı anlamına gelmiyor. Ancak popüler trendin bu yöne kaydığı düşünüldüğünde, Sony'nin bu trendi yakalayacağı düşünülüyor.(Shift delete)

BİZE ULAŞIN