Xiaomi kullananlar dikkat! MIUI 9 geldi

Çinli üretici beklenen MIUI 9 güncellemesini sonunda küresel olarak yayınladı. Diğer ülkelerde bulunan Xiaomi kullanıcıları yeni yazılım paketini yükleyebilecek.

Xiaomi kullananlar dikkat! MIUI 9 geldi

Xiaomi, MIUI 9 güncellemesinin küresel olarak dağıtılmaya başladığını duyurdu. Güncelleme bu ay başlarında (Önümüzdeki birkaç gün içinde) ilk olarak Redmi Note 4, Mi Mix 2, Mi Max 2 ve Redmi Y1 modellerine geliyor. Daha ilerleyen günlerde diğer Xiaomi telefonlar için yayınlanacak.

Stok Android kadar performanslı olduğu belirtiliyor

Çinli üretici arayüzünü hızlı hale getirmek için çok çalıştığını ve Mi A1'deki stok Android kadar stabil ve performanslı olduğunu söylüyor. Ayrıca şirket MIUI 9'u, J7 Max'taki Samsung Experience 8.1'le karşılaştırıp, kendi yazılımlarının daha hızlı olduğunu belirtti.

Yenilikler nedir?

MIUI 9 görüntü arama, sanal akıllı asistan ve akıllı uygulama başlatıcısı ile birlikte daha birçok yeniliğe sahip.

Görüntü arama fotoğrafları (Görselleri) insanlar, yerler, etkinlikler, belgeler ve ekran görüntüleri üstünden filtreliyor. Akıllı asistan da bunu yapıyor, aynı zamanda metin ve dosyalarda da tarama yapıyor. Akıllı uygulama başlatıcısı ekranın içeriğine bağlı olarak alakalı uygulamaları kullanıcıya sunuyor.

Yukarıda sıraladıklarımız görünürde olanlar, MIUI 9'da altyapıda çok önemli geliştirmeler var. Uygulama yükleme sürelerinin azalması, yeni dosya sistemi, geliştirilmiş önbellek yönetimi bunlardan bazıları.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN