Google artık cihaz karşılaştırması yapıyor

Mountainview merkezli teknoloji devi Google'ın yeni arama özelliği ortaya çıktı. Bundan sonra cihazlarla ilgili özellikleri arama sonuçlarında görebileceğiz.

Google artık cihaz karşılaştırması yapıyor

Google her geçen gün kendi özelliklerini biraz daha genişletmeye devam ediyor. Android Police sitesinin taptaze haberine göre Google arama sonuçlarına karşılaştırma özelliğini eklemeye hazırlanıyor. Yani arama kısmına iki cihaz modelini arada "vs" ile birlikte yazdığınızda, sonuçlarda bu cihazların özellikleri ve fiyatları yan yana listelenecek.

Mesela Pixel 2 vs Pixel 2 XL yazınca, iki telefonun detayları arama sonuçlarında ekran görüntüsündeki gibi gösteriliyor.

Birçok sitede bu karşılaştırma yeteneği var, ama Google'ın arama sonuçlarına karşılaştırmayı eklemesi kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır. Keşke bu özellik daha önce Google'da yer alsaymış. Her neyse, şimdilik şirket karşılaştırma özelliğini test ediyor. Resmi olarak duyurmadı, ama yakın zamanda açıklama gelebilir. Test bittiğinde de Google, bu özelliği farklı bölgeler için aşamalı biçimde aktif edecektir.

BİZE ULAŞIN