Apple iOS 11.2 beta 2'yi yayınladı

Apple yazılım bölümü iOS 11'i geliştirmeye devam ediyor. Şirket yeni beta güncellemesini yayınladı. iOS 11.2 beta 2'deki yeniliklere biraz daha yakından bakalım.

Apple iOS 11.2 beta 2'yi yayınladı

Apple, iOS 11.2 beta 2'yi geliştiriciler için yayınladıktan bir gün sonra açık beta kullanıcılarıyla da paylaştı. Bu arada iOS 11.2 beta 2 önemli bir yenili içeriyor, yani Apple Pay Cash özelliğini cihazlara ekliyor. WWDC'de tanıtılan bu mobil ödeme seçeneği, iOS kullanıcılarının Mesajlar uygulaması aracılığıyla para göndermesini ve almasını sağlıyor. Tabii ki Apple'ın akıllı asistanı Siri de bu iş için kullanılabilir.

Apple çalışanları ekim ayının başından beridir test ediyor

Apple Pay Cash'i kullanabilmek için iOS 11.2 veya üstü sürümlerle uyumlu bir iOS cihaza, Apple ID için iki faktörlü kimlik doğrulamasına ve Wallet'a yani cüzdana uygun karta ihtiyaç var. Apple çalışanları ekim ayının başından beridir mobil ödeme sistemini test ediyordu.

İSTANBUL’DA GECE İPHONE 8 KUYRUĞU

Diğer yandan araştırmacı ve sanal para birimi uzmanı Mark Johnson, Apple'ın bu mobil ödeme sistemiyle birlikte gelecek planları için temeller attığını ve ilerleyen zamanda ekosistemi içinde Bitcoin benzeri kendi sanal para birimini oluşturabileceğini ileri sürdü.

Mark Johnson'ın ilgili makalesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bu arada tvOS 11.2 beta 2 güncellemesinin de çıktığını belirtelim.

BİZE ULAŞIN