Meizu resmi olarak Türkiye'de. Meizu telefonlar ne zaman tüketiciyle buluşacak?

Çinli telefon üreticisi Meizu, akıllı telefonlarını Türkiye'de satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Meizu'nun hangi modelleri ne kadardan satışa çıkacak? Çıkış tarihi nedir?

Meizu resmi olarak Türkiye'de. Meizu telefonlar ne zaman tüketiciyle buluşacak?

Çinli telefon şirketlerinden biri olan Meizu, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarıyla dikkat çekmeyi başardı. Son yıllarda dünya pazarına açılan şirket kısa süre içinde 30'dan fazla ülkede faaliyet göstermeye başladı. Meizu'nun Türkiye'ye geleceğine yönelik bazı haberler çıkmıştı ki, sonunda beklenen gelişme gerçekleşti. Meizu ülkemizdeki planlarını ve hazırlıklarını tamamlayarak Murat Sungur Özkan'ı da ülke müdürü olarak atadı.

Meizu Türkiye, Genpa ile distribütörlük anlaşması da imzaladı. Ülke müdürü Murat Sungur Özkan yaptığı açıklamada, önceliklerinin satış ve teknik servis operasyonlarında müşteriyi ön planda tutacakları bir ağ oluşturmak olduğunu belirtti.

Meizu, 2015 yılında e-ticaret devi Alibaba'dan 590 milyon dolar yatırım almış ve yine aynı sene 20 milyon akıllı telefon satışı yapmıştı. Meizu telefonlar kasım ayı içinde tüm Türkiye'de satışa sunulacak. Fakat hangi modellerin satışa çıkacağı ve fiyatlar konusunda şimdilik bilgi verilmedi.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN