Yeni iPad Pro böyle olabilir

Geçtiğimiz günlerde yeni nesil iPad Pro hakkında bir takım iddialar ortaya atılmıştı. Yeni tabletin Face ID'ye ve tam ekrana sahip olacağı ileri sürülmüştü. Bu dedikodulardan yola çıkılarak bir konsept geliştirildi.

Yeni iPad Pro böyle olabilir

2018'de çıkacak olan iPad Pro'da tam ekranla birlikte, TrueDepth kamera sisteminin ve Face ID'nin olacağını duyduk. Bu iddiaların sahibi ise Mark Gurman. Sektörde derin bağlantıları olan ve sicili de sağlam olan Gurman'ın iddiaları, yabana atılacak cinsten değil. Geçmişte söylediği bazı şeyler gerçek çıkmıştı.

ÇIKINTILI KONSEPT

Raporlanana göre yeni iPad Pro, 10.5 inç boyutunda olacak. Home tuşunu da içermeyecek. Ekran paneli konusu ise belli değil. Mark Gurman, OLED ekran olasığını düşük görüyor. Fakat Apple'ın hem iPhone hem de iPad tarafında OLED atağına geçebileceğini iddia eden farklı kaynaklar da var.

MacRumors forumlarında ise Sunny1990 nickli kullanıcı bu iddialardan yola çıkılarak hazırlanan iPad Pro konseptini paylaştı. Konseptte Home tuşu yok, ekranın üstünde ise TrueDepth kamera sistemini içeren çıkıntı var. iPhone X'in büyümüş haline benziyor. Belki iPad Pro böyle olabilir, belki çıkıntıyı da görmeyebiliriz.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN