HTC Vive Focus sanal gerçeklik gözlüğü tanıtıldı

Tayvanlı üretici HTC, kablosuz sanal gerçeklik çözümü Vive Focus'u duyurdu. Bu gözlüğü istediğiniz yerde kullanabileceksiniz.

HTC Vive Focus sanal gerçeklik gözlüğü tanıtıldı

Focus, Qualcomm Snapdragon 835 sistem çipine, yüksek çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip. Söylenene göre 6 derecelik serbestlik sağlıyor, böylece gözlüğü kullanırken sensörleri ayarlamanıza gerek kalmıyor. Bu ürünün en büyük özelliği kablosuz olarak, tek başına kullanılabilir olması.

DİĞER GÖZLÜKLERLE SOSYAL ETKİLEŞİME GİRİYOR

Engadget'ın raporuna göre Focus, HTC'nin diğer gözlükleriyle sosyal etkileşime geçebiliyor, yani bağlantı kuruyor. Çoklu oyunculu oyunları oynayabilir veya uzakta olan toplantılara bu şekilde katılabilirsiniz. Güzel bir özellik olabilir gibi görünüyor.

Focus'un duyurusu Pekin'deki HTC Geliştirici Konferansı'nda yapıldı. Fakat fiyatlandırma ve çıkış tarihi verilmedi. Bu arada geçtiğimiz ay Facebook tarafından "Oculus Go" adında VR gözlük tanıtılmıştı. Focus gibi kablosuz olan bu cihaz da, 199 dolar fiyata sahip.

Vive Focus, Oculus Go ile rekabet edecektir, ancak Oculus'un yeni ürünü daha çok mobil platformu hedefliyor. Focus'un daha geniş kullanımı amaçlaması nedeniyle fiyatının Oculus'a göre biraz daha pahalı olması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN