F1 efsanesi e-spor takımı kurdu!

Formula 1 dünyasının efsaneleri arasına adını yazdırmayı başaran Fernando Alonso, e-spor dünyasına giren ilk Formula 1 pilotu oldu. F1 e-spor oyuncusu Cem Bölükbaşı da onun takımında!

F1 efsanesi e-spor takımı kurdu!

E-Spor'un kapsama alanı her geçen gün genişliyor. Futbol, basketbol, LoL derken artık Formula 1 de e-spor dünyasında büyümeye ve ilgi görmeye başladı. Formula 1 pilotu Fernando Alonso'nun da bu alana el atmasıyla birlikte Formula 1'in e-spor dünyasında popülaritasinin daha da artacağını söyleyebiliriz.

McLaren Honda sürücüsü Fernando Alonso, ekip müdürü olarak görev yapacağı ve Logitech ile işbirliği sağladığı bir e-spor takımı kurdu. FA Racing G2 Logitech G ekibi birden fazla platformda çok sayıda oyunla yarışacak ve halihazırda F1 eSports lig finalisti olan Türk oyuncu Cem Bölükbaşı da bu takıma katılacak.

Bu arada McLaren ve Alonso'nun bu arenaya girmesi oldukça büyük önem taşıyor. Çünkü yakın zamanda diğer büyük markalar da rekabete katılırsa, harika organizasyonlar ve yarışlar izleyebiliriz.

Konuyla ilgili konuşan Alonso, her F1 pilotu aynı zamanda "yürekten bir oyuncudur" dedi ve sanal yarış, gerçek dünyada yarışma şansı bulamayacak genç bir kitleye kapı açıyor diyor. Önemli pazarlama konusu da var; sanal yarış, taraftarları heyecanlandıran ve hatta bazılarının kariyer olarak motorsporlarına girmesine neden olabilecek bir promosyon aracı olarak işlev de görecektir.

Teknokulis

BİZE ULAŞIN