iPhone X'i işte böyle hacklediler!

Vietnamlı güvenlik şirketi Bkav daha önce Face ID'yi maskeyle geçmeyi başarmıştı. Şirket çalışanları yeni bir maske daha geliştirdi ve Face ID'yi bir kere daha kandırmayı başardı.

iPhone X'i işte böyle hacklediler!

Bkav, Face ID'yi 150 dolarlık materyal kullanarak, detaylı şekilde hazırladığı ikinci maskeyle de kandırmayı başardı. Araştırmacı ekip, taş tozundan üç boyutlu maske oluşturdu. Face ID'de kayıtlı olan kişinin gözlerinin kızılötesi görüntülerini kağıda basıp, maskeye ekledi. iPhone X'in kızılötesi kamerası da gerçek gözlere baktığını sanarak, kilidi açtı.

İOS 11'İN KLAVYESİNDE YENİ BİR PROBLEM VAR

BKAV AÇIKLAMA YAPTI

Güvenlik şirketi yaptıkları ilk maskeyle ülke liderleri veya üst düzey yöneticiler gibi kişilerin Face ID konusunda daha ihtiyatlı davranmasını önermişti. Bkav yeni maskeyle yaptığı testlerden sonra Face ID'nin "Ticari işlemlerde kullanılabilecek kadar güvenli olmadığını" düşünüyor. Örneğin Apple Pay gibi.

Yine de farklı uzmanlar maske oluşturmak için özel ekipmana ve ilgili kişinin yüksek kaliteli bir fotoğrafına ihtiyaç duyulduğunu, bu işlemlerin yapılmasının biraz daha zaman alacağını ve zor olacağını belirtiyor. Ayrıca yapılan maskenin gerçekten iyi olması lazım. Eğer Face ID maskeyle açılmazsa, 5 başarısız denemeden sonra telefon şifre girilmesini talep ediyor.

Diğer yandan Apple, Face ID'ye ek güvenlik önlemleri de ekleyebilir.

İSTANBUL VE ANKARA'DA 7 BİN LİRALIK İPHONE X İÇİN KUYRUKLAR OLUŞTU

BİZE ULAŞIN