KAAN A1 incelemesi

KAAN N1'den sonra aileye KAAN A1 katıldı. Bu telefonun neler sunduğuna daha yakından bakalım.

KAAN A1 incelemesi

Başarı Ticaret geçtiğimiz aylarda satışa çıkardığı yerli akıllı telefon KAAN N1 ile dikkatleri üstüne çekmiş ve ses getirmişti. Şimdi de seriye KAAN A1 katıldı. Yeni ve güncel bir cihaz olan A1, test konuğumuz oldu. Lafı daha fazla uzatmadan incelememize geçelim.

TASARIM DETAYLARI

KAAN A1, metal yekpare kasaya sahip bir telefon. Tasarımı hoş. Tek elde kullanımı rahat ve ele oturuyor. Kenar kısımları parmak içlerini rahatsız etmiyor.

Telefonun sağ tarafına ses ve güç düğmeleri, soluna sim kart yuvası konumlandırılmış. Ses ve güç düğmelerine basması kolay. Baş parmak rahatça düğmelere ulaşıyor. Alt kısımda USB portu, hoparlör ızgaraları, üstte kulaklık girişi var. Arka tarafta kamera üst orta kısımda bulunuyor. Ana kameranın hafif çıkık yapısı var. Altında çift tonlu LED flaş, onun altında parmak izi okuyucu var. Parmak izi okuyucunun yeri iyi ayarlanmış.

KAAN A1'İN FOTOĞRAFLARI

Ekstra olarak kutu içeriğinden de söz etmek istiyorum. KAAN A1'in kutusunda kullanım kılavuzu, garanti belgesi, USB kablosu, şarj adaptörü, kulaklık dışında kılıf ve ekran koruyucusu var. Telefon için ekstra olarak kılıf aramaya gerek kalmıyor. Güzel bir detay.

EKRAN PERFORMANSI

KAAN A1'de 5" IPS LCD ekran yer alıyor. Çözünürlüğü HD (720p). Artık günümüzde birçok telefonda Full HD standart olarak sunuluyor, keşke Başarı, KAAN A1'de HD yerine 1080p'yi tercih etseymiş. Ekranın kalitesi, renkler, dokunmatik performansı yeterli. Kullandığım süre zarfında cihazın ekran performansından memnun kaldım. Ancak Güneş altında parlaklığı en sona kadar açmam gerekli oldu. Bu arada telefonun ekranında çizilmelere ve darbelere karşı Dragontrail Glass koruma var.

BİZE ULAŞIN