Apple hataları o güncellemeyle kapattı!

Apple hata düzeltmelerine iOS 11.2 güncellemesiyle devam ediyor. Bugün yayınlanan yeni güncelleme bakalım neler getiriyor?

Apple hataları o güncellemeyle kapattı!

Apple, dün gece itibarıyla iOS 11.2 güncellemesini indirmeye sundu. Yeni yazılım güncellemesi, Apple Pay Cash ve daha hızlı kablosuz şarj hızları desteğiyle birlikte geliyor. Ayrıca iOS 11.2'nin iOS 11.1.2 kullanıcıları için görünmeye başlayan bir hatayı da ortadan kaldırdığı görülüyor.

Tarih hatası düzeltiliyor

Söz konusu hata, üçüncü taraf uygulamalardan yerel bildirimler alırken iOS 11.1.2 çalıştıran bazı iPhone'larda boy göstermişti. Şimdi bu hata düzeltildi. Bu hata 2 Aralık'ta garip bir şekilde başlamıştı.

Apple Pay Cash

iOS 11.2 ayrıca Apple kullanıcılarının birbirleri arasında para istemesine ve göndermesine izin veren bir mobil ödeme sistemi olan Apple Pay Cash'e destek getiriyor.

Daha hızlı kablosuz şarj

iOS 11.2 ayrıca, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için daha hızlı 7.5W kablosuz şarj desteği ile birlikte geliyor. Teorik olarak kablosuz şarj işlemini daha hızlı hale getirirken, gördüğümüz gibi, 5W'dan 7.5W'a atlamanın gerçekte önemsiz iyileştirmeler sağladığı görülüyor.

Diğer hata düzeltmeleri

Tüm bunların yanı sıra 430 MB dosya boyutuna sahip iOS 11.2'de normal hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmeleri bulunur.

Kaynak: Teknokulis

BİZE ULAŞIN