Güncellemeden sonra iPhone X'te sorun oluştu

Bazı iPhone X kullanıcıları, Apple destek forumları ve çeşitli internet topluluklarında, güncellemeden sonra Face ID'nin çalışmadığını belirtti. Konu hakkında şikayette bulundu.

Güncellemeden sonra iPhone X'te sorun oluştu

9to5Mac ve başka sitelerde yayınlanan habere göre bazı iPhone X sahipleri, iOS 11.2 güncellemesini yükledikten sonra Face ID'nin çalışmaması hatasıyla karşılaştı.

İOS 11 YÜKLÜ İPHONE'UN PİL ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN İPUÇLARI

TAM TERSİNİ BELİRTEN TÜKETİCİLER DE VAR

Apple destek forumları dahil olmak üzere Reddit, çeşitli internet topluluklarında ve sosyal medyada yazan kullanıcılar, Face ID'nin aktif olmadığını ve ekranda uyarıyla karşılaştıklarını belirtti. Bununla birlikte aynı hatayı almayan ve güncellemeyi başarıyla yükleyen kullanıcılar da var.

Sorunun tam olarak neyden kaynaklandığı belli değil. Gerçi kullanıcıların bu konuda farklı teorileri var. Kimisi problemin 2 Aralık tarih hatasından kaynaklandığını ve tarih ayarının otomatiğe alınıp, telefonun yeniden başlatılması gerektiğini vurguluyor. Bu şekilde Face ID'yi yeniden çalıştırdığını iddia eden tüketici mesajları var. Ayrıca bazı kullanıcılar da güncellemeyi iTunes aracılığıyla sıfırdan yeniden kurduğunda sorunun çözüldüğünü belirtti. Apple ise herhangi bir açıklama yapmadı.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN