Apple, iOS 11'in kullanım oranlarını açıkladı

iOS 11'in yayınlanmasından bu yana biraz zaman geçti. Peki iPhone ve diğer iOS kullanıcılarının yüzde kaçı yeni işletim sistemini kullanıyor? Cevap en yetkili isimden yani Apple'dan geldi.

Apple, iOS 11'in kullanım oranlarını açıkladı

Apple, geliştiricilere yönelik App Store destek sayfasında iOS 11'in son kullanım oranı istatistiklerini paylaştı. Görünüşe göre iOS 11, şu anda cihazların %59'unda yüklü görünüyor.

6 Kasım'da yayınlanan eski istatistiklerde, iOS 11'in oranı %52'di. Aradan geçen bir aylık sürede %7'lik artış olmuş.

iPhone, iPad ve iPod touch cihazların %33'ü halen iOS 10 kullanmaya devam ediyor. Geri kalan %8'lik kısımda ise eski bir iOS sürümü yüklü.

IOS 11, IOS 10 KADAR HIZLI YAYILMADI

iOS 11'in kullanıcılar tarafından benimsenmesi iOS 10 kadar hızlı olmadı. Örneğin iOS 10 yayınlandıktan bir ay sonra cihazların %54'üne kurulmuştu. iOS 11 ise bir buçuk aylık süreden sonra ancak %52'lik orana ulaştı.

İOS 11 YÜKLÜ İPHONE'UN PİL ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN İPUÇLARI

Geçtiğimiz günlerde iOS 11.2 güncellemesi de yayınlandı. Yeni güncelleme içinde Apple Pay Cash yer alırken, birçok tüketicinin canını sıkan tarih hatası da düzeltiliyor. 2 Aralık tarihinde bazı kullanıcılar iPhone ve iPad'lerinin yeniden başlatma döngüsüne girdiğini belirtmişti. iOS 11.2 bu döngüye sebep olan hatayı ortadan kaldırıyor.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN