WhatsApp, 31 Aralık'ta desteği çekiyor

WhatsApp'ın uzun süredir BlackBerry OS ve BlackBerry 10 için desteğini sona erdireceği söyleniyordu. İşte o zaman geldi.

WhatsApp, 31 Aralık'ta desteği çekiyor

?WhatsApp geçen sene, şirketin uygulama özelliklerini arttırmak için ihtiyaç duyduğu yetenekleri sunamayan bazı mobil platformlara desteğini keseceğini açıklamıştı. Bu anlamda ilk cihaz ve platformlar ise BlackBerry OS ve BlackBerry 10 olacaktı. Beklenen gün sonunda geliyor. Bu nedenle iki işletim sisteminden herhangi biriyle çalışan bir akıllı telefonu kullanıyorsanız, 31 Aralık'tan itibaren platformunuz desteklenmeyecek.

WhatsApp, uygulamanın artık desteklenmeyen mobil platformlarda çalışmayı durdurmasına rağmen, kullanıcıların yeni hesaplar oluşturamayacağını veya mevcut hesapları doğrulayamayacağını ileri süren bir güncelleme yayınladı. İyi haber şu ki, 31 Aralık'tan sonra bile WhatsApp'u kullanmaya devam edebileceksiniz.

Unutmayın, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 için WhatsApp artık aktif olarak geliştirilmeyeceğinden, sadece bazı özellikler çalışmayabilir.

Aynı haberde, WhatsApp 31 Ocak 2017'de Windows Phone 8.0 için de desteği sona erdireceğini doğruladı. Ayrıca, Nokia S40 ve Android 2.3.7 ve daha eski iki platform da artık itibaren desteklenmeyecek.

BİZE ULAŞIN